Warning: Use of undefined constant ddsg_language - assumed 'ddsg_language' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/invett6/domains/zarzadzanie.opole.pl/public_html/wp-content/plugins/sitemap-generator/sitemap-generator.php on line 45
Znamy receptę na mięśnie ze stali | Zarządzamy

Znamy receptę na mięśnie ze stali

Street workout to w Polsce dość nowa forma aktywności fizycznej. Polega ona na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej (parki, ławki, schody) lub specjalnie do tego przeznaczonych parków, gdzie można tę formę aktywności dowolnie uprawiać.

Ćwiczenia w street workoucie są głównie wykonywane bez udziału dodatkowego obciążenia. Tutaj, naszym ciężarem jest nasze ciało. Trening z użyciem własnej masy ciała jest nazywany kalisteniką i to ćwiczenia oparte głównie o nią wykonuje się podczas street workoutu.

Jakie ćwiczenia należą do kalistetniki? Choćby pompki, brzuszki, bądź podciąganie na drążku. To są ćwiczenia, które wszyscy znamy, jednak profesjonalne kluby street workout’u mają całą masę innych ćwiczeń, które ciężko sobie wyobrazić, a co dopiero opisać.
	street workout rybnik

Według wielu guru aktywności fizycznej, ćwiczenia oparte na własnej masie ciała mogą dać świetne rezultaty, odmienne od tych wytrenowanych w standardowej siłowni. Street workout to głównie trening siłowy, który jest chętnie wykorzystywany przy okazji szkolenia ze sztuk walki, samoobrony, parkouru bądź atletyki. Odpowiednie ukierunkowanie przez trenera może jednak poprowadzić nas do wymarzonej sylwetki oraz rzeźby.

Sport ten jest najczęściej uprawiany w krajach byłego Związku Radzieckiego oraz w Stanach Zjednoczonych. Bardzo silną społeczność street workoutową możemy również spotkać na Ukrainie bądź na Białorusi. Na Łotwie ta forma aktywności fizycznej jest jedną z najbardziej popularnych w kraju. W Polsce istnieje kilkadziesiąt grup streetworkoutowych, z czego street workout Rybnik jest jedną z najsilniejszych.

O tym, jak wielką popularność zdobyła ta forma aktywności fizycznej świadczy to, iż od 2011 roku odbywają się Mistrzostwa Świata w street workoucie zwane: „Street Workout World Championship”.

Co ciekawe, street workout można nazwać powrotem do korzeni ćwieczeń fizycznych. Już starożytni Grecy i Rzymianie wykorzystywali z powodzeniem ciężar własnego ciała dla utrzymywania dobrej kondycji fizycznej. Z kalisteniki korzystali również gladiatorzy podczas swoich ćwiczeń w ich ośrodkach treningowo-mieszkalnych zwanych ludi.